המסגרת החברתית התומכת הינה החלק החשוב ביותר בהתפתחות ילדים בכלל, ולקויי שמיעה בפרט. ב'שמע קולנו' דואגים למסגרת חברתית מסודרת לכל הגילאים, האמפתיה והתמיכה אותה הם יכולים לקבל רק עם חברה המבינה לצרכם עושה פלאים בהתקדמות הטיפול.

במסגרות החברתיות, המשתתפים מעלים יחד לדיון נושאים רגישים הנוגעים לקשיי היומיום, משתפים במצוקותיהם ונותנים כתף חמה אחד לשני במצבים שונים.

במסגרת הפעילות החברתית עורך הארגון ימי נופש, טיולים, שבתות בצוותא ועוד פעילויות מעניינות. דבר נוסף עליו שמים דגש בפעילויות עבור התלמידים הבוגרים יותר הוא השתתפות בפעילויות של חברים קרובים ממקומות הלימוד בהם הם לומדים וזאת כדי להעלות את הדימוי העצמי בפני החברה.

אין ספק כי המסגרת החברתית מהווה רשת ביטחון רגשית ונפשית לכל ילד ובפרט לאלו הסובלים מליקוי שמיעה.

קבוצות תמיכה להורים

על חשיבותן של קבוצות תמיכה ממוקדות אין חולק. התמיכה ההדדית והידע הרב שנצבר בהן, לא יסולא מפז. במרכז 'שמע קולנו' עורכים בצורה קבועה מפגשים עבור קבוצות הורים לילדים לקויי שמיעה. במפגשים מעלים לדיון סוגיות מורכבות ובעיות שונות איתם מתמודדים ההורים מידי יום כתוצאה מבעיית השמיעה במשפחתם.

כחלק מהמערך, מתקיימת קבוצת תמיכה ייחודית עבור הורים לתינוקות ופעוטות שעדיין לא מבקרים במעון מפאת גילם. ההורים מגיעים אחת לשבוע עם תינוקם ל"בוקר הורים" ובעזרת אנשי המקצוע של 'שמע קולנו', מקבלים הצצה לעולם השקט של לקויי השמיעה. הקבוצה מספקת תמיכה רגשית רבה להורים המתמודדים עם גילוי לקות השמיעה אצל ילדיהם.

יצוין כי במרכז 'שמע קולנו' נערכים בקביעות מפגשים של קבוצות תמיכה נפרדות עבור בוגרות ותלמידי ישיבה.

פעילות משותפת לילדים ולמשפחות

יום כיף לילדי "שמע קולנו" והמשפחות

ילדות בגן השיקומי של שמע קולנו

אנחנו חברות טובות!

ילדות לקויות שמיעה

כיף לבוא ל"שמע קולנו"!

אינטרקציה חברתית

שעת יצירה