מרכז 'שמע קולנו' משקיעים רבות בחינוך, מגיל צעיר ועד ההתבגרות והמעבר למקומות לימוד קונבנציונאליים. בנוסף, שמים דגש רב גם על חוגי העשרה ותוכניות שונות, המספקים לתלמידים שלל התמחויות לעתיד ופיתוח מיומנויות.

צוות מקצועי ומיומן פיתח אבחון דידקטי המותאם בצורה מקסימאלית ללקויי שמיעה, תוך התחשבות בהתפתחות השפה השונה שלהם. האבחונים מאפשרים לגלות את מוקדי הכח המדויקים של כל ילד ולבנות לו תכנית עבודה חינוכית טיפולית, המתאימה לו בדיוק רב.

מעונות וגנים

לאחר שנים של ניסיון נוכחנו לגלות ב'שמע קולנו' כי ככל שמתחילים לתקשר עם הילד מגיל צעיר בצורה נכונה, כך יצליח לפתח את השפה ויכולות הדיבור לרמה גבוהה יותר. במעונות 'שמע קולנו' קולטים תינוקות בני כמה חודשים, אשר לאחר מכן ממשיכים את דרכם בגני הילדים.
צוות הגננות, הקלינאיות והמטפלות במרכז, מביא את הילדים להישגים מדהימים בדיבור ושפה עשירה. לרוב אף עולים הם בבגרותם ורמתם על ילדי גן נורמטיביים. הילדים זוכים לשיעורים עם קלינאיות תקשורת, טיפולים פרא רפואיים – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, מוזיקה ועוד, כאשר הכל תחת פיקוח אדוק של משרד העבודה והרווחה.

למודי צהריים

כחלק מהתפיסה החינוכית לשלב ילדים לקויי שמיעה בחברה השומעת, הקים 'שמע קולנו' מערך לימודי צהריים מיוחד. לימודי הצהריים מיועדים עבור תלמידים הלומדים בבתי ספר יסודיים ובתיכונים פורמאליים, המגיעים בשעות הצהריים כדי לקבל שעורי עזר ותגבור לימודי.

שיטות הלימוד מותאמות לילדים לקויי שמיעה ונמסרות על ידי מורות מומחות בתחומן. העזרה הלימודית בשעות הצהריים מאפשרת להם להסתדר ולהצליח במסגרות הלימודים הרגילות בהן הם משולבים בשעות הבוקר.

בשיעור עם קלינאית תקשורת

למודי ערב

במרכז 'שמע קולנו' עושים הכל כדי שגם לאחר היציאה מהחממה השקטה, יוכלו הבוגרים לבא ולקבל סעד רוחני עם חונכים מיוחדים, המכוונים את התלמידים בדרכם הלימודית והחברתית.

בשילוב של קשר חברתי תומך יחד עם לימוד בצוותא, יכולים הבוגרים להמשיך בצורה רגועה את לימודיהם בשורה הראשונה של היכל הישיבות.

תכניות לפיתוח שפה

הגורם הראשי לשפה דלה אצל לקויי השמיעה זהו הקושי הגדול בשמיעה. ב'שמע קולנו' מעניקים לילדים לקויי השמיעה את כל התמיכה הנדרשת בכדי שיפתחו שפה עשירה וקולחת.

התהליך מבוסס על למידה שמיעתית כגורם ראשוני, כאשר הצוות המקצועי אחראי לתהליך הלמידה ופיתוח השפה. תהליך הלמידה נעשה בצורה מרתקת באמצעות סיורים, משחקים אלקטרוניים, מרכזי למידה, הצגות ועוד, במהלכם מפתחים את הדיבור, לומדים על חלקי המשפט ומבנה שפה מפותחת.

חוגי העשרה

נושא תעסוקת שעות הפנאי אצל ילדים לקויי שמיעה הוא בעייתי, זאת היות והם אינם חשופים לעולמות שונים. במרכז 'שמע קולנו' מתקיימים חוגי העשרה רבים, המפתחים כישרונות ומקנים ידע נרחב והתמצאות בתחומים מגוונים כגון אמנות, נגרות, כלכלת בית, מדע, מוסיקה, מחשבים, צילום ועוד.

במרכז מתהדרים בכלים טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם מעבדה משוכללת, משחקיה אינטראקטיבית, ספריה גדולה ומפותחת, מרכזיה פדגוגית ועוד כהנה וכהנה כלים מתקדמים המסייעים לתלמידים להתפתח עוד ועוד.

ספריה פעילה

ספריה פעילה

הכשרה קדם מקצועית

לא רק הווה, עתיד. זוהי הסיסמה הבלתי כתובה של מרכז שמע קולנו. בכל עת דואגים במרכז להווה, אך בד בבד חושבים על העתיד. לכן הקימו במרכז קורסי הכשרה קדם מקצועית המסייעים לרכישת מקצוע בעתיד בתחומים רבים, בין השאר ב: חשמלאות, פאנות, יישומי מחשב, גרפיקה ממוחשבת, צורפות ושזירת פרחים. כיום, בוגרים רבים של שמע קולנו משולבים במשרות נחשבות בתחומים אלו ועוד, בעקבות ההכשרה לה הם זכו במרכז על סניפיו השונים.

חוג מדע

חוג מדע