ייעוץ והדרכה

צוות מרכז 'שמע קולנו' עומד בכל עת לרשות הילדים ובני המשפחה הקרובים. הצוות מורכב מפסיכולוגית, עובדת סוציאלית ואנשי מקצוע נוספים בתחום התקשורת והשמיעה, המעבירים סדנאות והדרכות בנושאים שונים ובהכוונה מקצועית.

נדבך נוסף בתחום ההדרכה אלו ימי עיון לקבוצות של הורים ובוגרים לקויי שמיעה בהם מרצים אנשי מקצוע בכירים ומנוסים בתחומים השונים הנוגעים ללקות שמיעה, ביניהם אודיולוגים, קלינאיות תקשורת, רופאי א.א.ג. מנתחים ועוד.

ליעוץ מקוון עם המומחים שלנו- לחץ כאן

 

שרותים סוציאליים

 ללקויי השמיעה ובני משפחותיהם קיימות זכויות רבות המגיעות להם כתוצאה מהמוגבלות. במרכז 'שמע קולנו' תוכלו לקבל סיוע מול שרותי הרווחה, כאשר עובדת סוציאלית מיוחדת מתווכת בין המשפחות לרשויות וחוסכת מהם את נפתולי הבירוקרטיה, וכן מסייעת להשיג תמיכות כספיות מידידים ותורמים המממנים מכשירי שמיעה ואביזרי עזר.

ליצירת קשר עם העובדת הסוציאלית שלנו- לחץ כאן

 

הדרכת צוותי חינוך

ב'שמע קולנו' שמים דגש רב על נושא המודעות ללקות השמיעה בקרב אנשי חינוך, ובפרט עם אלו הנפגשים עם תלמידים לקויי שמיעה בכיתות בהם תלמידי המרכז משולבים. הדרכות רבות נערכות עבור מורים ומורות, צוותות החינוך של בתי הספר, תיכונים וסמינרים.
בערבי ההדרכה מקבלים המשתתפים תדרוך והכוונה בכל הנוגע לתפעול מכשירי שמיעה, שתלים ומערכות F.M
מעבר לתדרוך הטכני, ניתנים לאנשי החינוך כלים למילוי תפקידם כמורים אשר מסייעים לתלמידים להשתלב בחברה השומעת.
צוות 'שמע קולנו' שמח לפגוש את צוותי ההוראה של המוסדות המשלבים, לשוחח עימם באופן אישי על כל ילד ולבחון מקצועית את התקדמותו הלימודית והחברתית.

 

מידע גנטי

 כאשר נתקלים בנושא זה בפרק השידוכים, אנשים רבים פונים ל'שמע קולנו' לקבלת ייעוץ. הם מקבלים מענה ותשובות מקיפות. מרכז 'שמע קולנו' מספק מידע עדכני ואמין לכל המעוניין לבחון את נושא הגנטיקה בלקות השמיעה.

משפחות רבות עם ילדים לקויי שמיעה מופנות ליועצים גנטיים בבתי החולים שעומדים בקשר קבוע עם 'שמע קולנו'. הארגון מספק ומעניק כלים להתמודד עם עתיד המשפחה והפניות לבדיקות הנדרשות כדי למנוע אי נעימויות ובעיות מבעוד מועד.