המהפכה השקטה

מרכז 'שמע קולנו' עוסק בשיקום והדרכה ללקויי שמיעה. המרכז נוסד בשנת 1992 במטרה להעניק עזרה ותמיכה למספר ילדים לקויי שמיעה ממשפחות עם רקע דתי / חרדי. אחרי שנים של עשייה ונתינה מכל הלב, התפתח מרכז 'שמע קולנו' למרכז המקצועי המוביל בתחום לקות השמיעה בישראל.
נכון להיום, מרכז 'שמע קולנו' מחזיק בחמישה סניפים ברחבי הארץ ומהווה אוטוריטה מקצועית בתחום לקות השמיעה לאנשים רבים, היודעים כי 'שמע קולנו' משמש כבית חם לתינוקות, ילדים ובוגרים ומאפשר להם השתלבות חלקה בחברה השומעת.
צוות 'שמע קולנו' חושב בכל עת על עזרה לא רק ללקויי השמיעה עצמם, אלא גם לסביבה הקרובה שלהם. אלו זוכים לסדנאות ותמיכה קהילתית חשובה מאין כמותה ולכל הצרכים המיוחדים הדרושים לתקשורת זורמת וקלילה עם יקיריהם.
שמע קולנו- סניף מודיעין עילית

סניף מודיעין עילית

שמע קולנו - סניף בית שמש

סניף בית שמש

שמע קולנו- אשדוד

סניף אשדוד והדרום

מרכז ירושלים

סניף ביתר עילית

שיטת השיקום

בעקבות הניסיון הרב שנרכש במרכז, פתחנו דרך שיקום ייחודית המומלצת בחום על ידי רופאים, אודיולוגיים, קלינאי תקשורת ואנשי חינוך המתמחים בתחום השמיעה. דרך זו שמה דגש רב על שיקום שמיעה ודיבור ופיתוח מיומנויות חשיבה, הבנה ונתינת כלים לפיתוח כישורי תקשורת וחברה, זאת כדי להעצים כישורי חיים והצלחה בהתמודדות היומיומית של הבוגרים.
מאז בדיקת הסינון בבית החולים ועד לבגרות, אנשי הארגון מקיפים את לקוי השמיעה בכל הדרוש לו כדי להתקדם ולהצליח כמו ילד שומע, ואף יותר. צוות 'שמע קולנו' עושה הכל כדי שהבוגרים ישתלבו בחברה השומעת עם שפה עשירה וקולחת ובהצלחה מרבית! בשביל צוות המרכז, בוגרים מצליחים שמממשים את הפוטנציאל שלהם מבחינה לימודית, שמעתית וחברתית, רכשו מקצוע לחיים, והורים מרוצים, ויש רבים כאלו, הם העדות הטובה ביותר לשיטה ולהשתלבות המושלמת.

צוות המרכז

הצוות החינוכי במרכז 'שמע קולנו' שם בראש מעייניו את הקשר הישיר עם התלמידים ובני המשפחה הקרובה. הצוות נבחר בקפידה ומקבל הדרכה קבועה במסגרת המרכז: ימי עיון, השתלמויות והרצאות מאת אנשי מקצוע מהמובילים בתחום.
בצוות המקצועי של המרכז תוכלו למצוא את טובי המומחים בישראל בתחום לקות השמיעה: אודיולוגיות, קלינאיות תקשורת, פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות ומרפאות פרא רפואיות, כולן בעלות תארים של האוניברסיטאות המובילות ובעלות רקורד עשיר ומצליח.

בעלי תפקידים

מירה אירנשטיין – מייסדת המרכז ומנהלת ראשית
שרה טנה – קלינאית תקשורת בכירה, אחראית על שיקום שמיעה ודיבור ב"שמע קולנו".
רבקה מאיר – קלינאית ראשית
ד"ר ריקי קפלן נאמן – מנהלת המכונים האודיולוגים
פאני בלוך – אודיולוגית ראשית במכון
גיטה כהנא – אחראית דידקטית, מנחה חינוכית
ענת כהן- אחראית דידקטית ורכזת גיל הרך
הדסה הולצמן- רכזת חט"ע