אשדוד | שמע קולנו

אשדוד

כתובת: האר"י הקדוש 19, רובע ט'
טלפון: 08-8641413
מנהלת הסניף: גב' שיפי אלבום

שירותים במקום:
מעונות וגנים שיקומיים, צהרונית ומועדונית אחה"צ לילדי בית ספר, שיקום תקשורתי וטיפול פרא רפואי, חוגי העשרה. מכון אודיולוגי.

פירוט:

הסניף האשדודי של "שמע קולנו" הפך זה מזמן לסיפור של הצלחה. הפעילות במקום מרכזת אליה ילדים לקויי שמיעה מכל מרחב הדרום, כך שתוכלו לפגוש שם ילדים המתגוררים באופקים, נתיבות, יבנה, ירוחם, קרית גת, שדרות ועוד. צוות המורות של הסניף מלווה את השתלבותם של הילדים במסגרות הלימודים הרגילות, והן לא מוותרות על ביקורים סדירים ומפגשים עם צוותי ההוראה המשלבים, גם לא כשמדובר בבית ספר הממוקם בירוחם, מרחק שעה נסיעה.

פרויקט שנתי מיוחד של סניף "שמע קולנו" אשדוד הוא, ללא ספק, פעילות ההעשרה המתבצעת סביב נושא מרכז. בחודשים האחרונים עסקה הפעילות בתזונה. תחת כותרת זו, נלמדו בגנים חומרים חשובים הנוגעים לעולמם של הילדים והתבצעה פעילות אטרקטיבית במיוחד.

הילדים הכירו את סוגי המזון השונים באמצעים מגוונים של טעימות, בישולים, יצירות ומשחקים דידקטיים והתנסות בפועל. דגש מיוחד הושם על ארוחת הבוקר, כאשר מידי יום הכינו הילדים בעצמם את ארוחת הבוקר שלהם במטבח הקטן שהקימו במיוחד עבורם.

במסגרת הפעילות, נעשתה הקניה יסודית של שמות העצם, הפעלים, המשפטים ותהליכי הרצף הקשורים לנושא.

הלמידה החוויתית לוותה באטרקציות רבות של סיורים לימודיים, הצגות, הקמת תערוכה, משחקים אלקטרוניים ובניית ספרונים אישיים לכל תלמיד.

הערכתה הרבה של עיריית אשדוד למרכז "שמע קולנו" והכרתה בחשיבות הפעילות עבור תושביה ועבור האיזור כולו, הופכת אותה לשותפה ותומכת נלהבת של המרכז. מגרש שהוקצה עבור בניית סניף "שמע קולנו" המקומי נמצא בהליכי רישום מתקדמים, וכבר בשנה הקרובה אנו מקווים להתחיל ולבנות בנין רחב ידיים שיאפשר לנו לתת לילדים את המיטב.