בית שמש | שמע קולנו

בית שמש

כתובת: נחל קישון 26
טלפון: 02-9993024
מנהלת הסניף: גב' רחל שפיצר

שירותים במקום:

מכון אודיולוגי, מעון יום שיקומי, צהרונית ומועדונית אחה"צ לילדי בית ספר, שיקום תקשורתי, חוגי העשרה, חממה טיפולית, ספריה ומשחקיה.

פירוט:
קשה להאמין שסניף "שמע קולנו" בבית שמש נפתח לפני שמונה שנים בלבד.
המקום שוקק חיים ומתבצעת בו פעילות עניפה, כמו בכל הסניפים הותיקים. הסניף הצעיר משרת את האוכלוסיה הרב גונית של העיר בית שמש, ומאפשר לילדים לקויי השמיעה לקבל טיפולים בשפה הנוחה להם: עברית, אנגלית, ואפילו אידיש.
הילדים והצוות מרגישים משפחה אחת גדולה. השיקום התקשורתי, התמיכה הלימודית והליווי הרגשי נעשים במקצועיות ובמומחיות רבה, ועם זאת- בחום ובאהבה כמו שרק משפחה יודעת להעניק.
האהדה והאמון של תושבי העיר בפעילות הסניף המקומי של "שמע קולנו", הביאה דרישה להרחבת השירותים, ואכן- בשנה הנוכחית נפתח במקום מעון יום שיקומי, שחבר למעונות הפרוסים בכל סניפי המרכז והוא מספק מענה לצורך בשיקום מוקדם ככל הניתן של תנוקות וילדים לקויי שמיעה. המעון משלב גם ילדים שומעים ובכך מאפשר לילדים לקויי השמיעה לקבל את מקסימום התנאים הנזקקים לשיקומם.
לאחרונה נפתח גם מכון אודיולוגי לביצוע בדיקות שמיעה ומעקבים תקופתיים. בינתיים משרת המכון את ילדי "שמע קולנו", אך כבר בעתיד הקרוב הוא ייפתח לקהל הרחב ויספק לתושביה הרבים של בית שמש שירות מקצועי ללא פשרות, ובכך ימנע מהם את הטרחה הרבה הכרוכה בנסיעה לירושלים עבור בדיקות אלו.
ראש העיר, הרב משה אבוטבול, סייר במקום בלווי פמליה מכובדת של חברי עיריה בכירים, ראשי אגף החינוך ואנשי רווחה. המבקרים צפו בפעילות העניפה והתפעלו מרמת השיקום הגבוהה של הילדים. ראש העיר וחבריו הבטיחו לרתום את משאביהם ומרצם כדי להמשיך ולפתח את סניף "שמע קולנו".

סניף בית שמש צבר נסיון רב בשיקום ילדים עם בעיה בעיבוד שמיעה מרכזי, בעיה אותה מתקשים לאבחן בד"כ וחסרים אנשי מקצוע היודעים לטפל בילדים אלו.

[slideshow id=2]