ביחד נגיע רחוק: קבוצות תמיכה ארציות גם לבנות חטיבת הביניים | שמע קולנו

ביחד נגיע רחוק: קבוצות תמיכה ארציות גם לבנות חטיבת הביניים

נכתב בתאריך: 06/09/10 שייך לקטגוריה: חדשות ואירועים

שנת לימודים חדשה נפתחה ב"שמע קולנו", ואיתה הרבה רעננות ומרץ לעשות, לקדם ולפתח. אחד מהחידושים הברוכים שמביאה איתה השנה החדשה הם קבוצות תמיכה ארציות לבנות חטיבת הביניים. עד היום, פעלו ב"שמע קולנו" קבוצות תמיכה ארציות לבנות תיכון ולבוגרות. ההצלחה הגדולה של הקבוצות, הפידבק החם של המשתתפות והתרומה האדירה שהיתה להן על חייהן, הביאה את צוות ההווי החברתי של "שמע קולנו" לפתוח קבוצות מקבילות גם לבנות חטיבת הביניים.

מחקרים עדכניים מוכיחים כי להימצאות בקבוצת השווים חשיבות רבה עבור ילדים, בני נוער ואנשים בעלי מוגבלות. השהייה בצוותא תורמת להם הווי חברתי חיוני, הבנה אמיתית והזדהות עם קשייהם. הנסיון שהצטבר ב"שמע קולנו" לימד כי השתתפות בקבוצות תמיכה הללו, מחזקת את המשתתפים ונותנת להם כוחות להתמודדות בחברה הרגילה בה הם משתלבים.

כיום, לקויי השמיעה משולבים באופן מלא בחברה השומעת. המוטו של "שמע קולנו" הוא להביא לשילובם המלא בחברה, כך שיהיו חלק אינטגרלי ממנה, ואף יתרמו לה משלהם. קבוצת התמיכה היא אחד הדרכים להוביל את לקויי השמיעה המבקרים ב"שמע קולנו" אל המטרה הזו.

קבוצות התמיכה החדשות מאפשרות לבנות בכיתות ו'- ח' לפגוש חברות בנות גילן המתמודדות אף הן עם לקות שמיעה, לשוחח על הקשיים, לשאוב כוחות זו מזו ולהנות מהווי חברתי נינוח ומקבל.

במסגרת הפעילות, נהנות הבנות מפגישות שבועיות בהן נערכים משחקי חברה, דיונים מרתקים, פיתוח כישורי חיים, טיולים והרבה כיף.

תגיות:


השאר תגובה

תוכן תגובה