"מאירים את הדרך"- האירוע השנתי לידידי "שמע קולנו" | שמע קולנו

"מאירים את הדרך"- האירוע השנתי לידידי "שמע קולנו"

נכתב בתאריך: 09/12/10 שייך לקטגוריה: חדשות ואירועים

אירוע חגיגי של ידידי "שמע קולנו" נערך השבוע במלון לאונרדו פלאז'ה בירושלים. במרכז האירוע עמדה חנוכיית ענק בגובה 1.80 מ' שבנו ילדי "שמע קולנו". את בנית החנוכיה הנחתה ניידת האומנות של "אומן"- בית הספר הגבוה לאומנויות של הציבור החרדי הפועל במתנ"ס רוממה בירושלים. האורחים הרבים שגדשו את האולם התרגשו למראה החנוכיה, בה שולבו סוללות מכשירי שמיעה שאספו הילדים.

אישי ציבור ידועים, רופאים בכירים ונדיבים בעלי שם השתתפו באירוע והביעו את תמיכתם בפעילות החשובה של מרכז "שמע קולנו" ללקויי שמיעה.

בהדלקת החנוכיה כובדו אורחי הכבוד, ביניהם: הרב הגאון ישראל מאיר לאו שליט"א, רבה הראשי של תל אביב; הרב יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות; הרב משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש; הרב מנחם כרמל שליט"א, יו"ר ועדת הדיור של דגל התורה, הרב יוסף ליזרזון, יו"ר החינוך העצמאי, הרב מרדכי ליברמן, סגן ראש עיריית אשדוד ואישים בכירים נוספים.

את האירוע ליוו בשירתם ונגינתם המופלאה ילדי "שמע קולנו". הם הוכיחו לאורחים הנדהמים כי גם ילד לקוי שמיעה מסוגל ללמוד, להתקדם ולהצליח כמו כל ילד שומע. במרכז "שמע קולנו" פועלים רבות כדי להביא את הילדים לרמה גבוהה של הישגים והצלחות, כפי שהתרשמו המשתתפים. סיפורו האישי של יהודה, נער לקוי שמיעה, סחף אחריו את הקהל והאיר את הזוית האישית, האמיתית של ילדי "שמע קולנו". הנער, יליד מקסיקו, נעשה חרש אחרי דלקת קרום המוח בה חלה בגיל ארבע שנים. במקסיקו, כך תיאר, היה יושב ליד שולחן המורה, מבודד ומורחק מן החברה ומהווי החיים התוסס של בני גילו.

כשעלה לארץ, שמע על "שמע קולנו", וכאן – חלה נקודת המפנה השניה של חייו. מילד בודד, חלש ותלותי, הוא הפך לצעיר בטוח בעצמו, בעל יכולת תקשורת מצויינת עם הסביבה. כיום לומד יהודה בישיבה רגילה, והתמיכה של "שמע קולנו" מסייעת לו בהתמודדות עם האתגרים והחוויות הרגילות של בני גילו.

מרכז "שמע קולנו" הוקם לפני כעשרים שנה. המרכז הפך זה מכבר לגוף מוביל ומקצועי בכל הנוגע ללקות שמיעה. ל"שמע קולנו" ארבעה מרכזים בירושלים, באשדוד, במודיעין עילית ובבית שמש. למעלה משבע מאות ילדים מבקרים בסניפים באופן קבוע. הצוות המקצועי של "שמע קולנו" פועל לשיקום מלא של הילדים ולשילובם בחברה השומעת.

הרב לאו שליט"א, יו"ר המועצה הציבורית של "שמע קולנו", תיאר את עבודתו המופלאה של המקום, הנותן לילדים את האפשרות לתקשר עם סביבתם, שבלעדיה – הם כאילו לבדם, וכבר אמרה התורה "לא טוב היות האדם לבדו".

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, תיאר את התפעלותו הרבה כבר מהסיור שערך במקום בתחילת הדרך. "בשמע קולנו רואים ילדים פורחים", אמר הרב ליצמן וסיפר כי הוא מלווה את המקום מאז היווסדו, ופועל רבות לקידום תקציבים וחוקים לטובת לקוי השמיעה. "הטענות כי כספים המיועדים לכיבוי אש ומטרות חשובות אחרות מועברות לישיבות הינן דמגוגיה זולה", הסביר הרב ליצמן. "כאן יש לנו דוגמה הפוכה: מוסדות מקבילים במגזר החילוני נהנים מתקצוב גדול בהרבה מ'שמע קולנו'. זו דוגמה קלסית להפליה הקיימת".

הרב יוסף ליזרזון, יו"ר החינוך העצמאי, הביע אף הוא את הוקרתו העמוקה לפעילות החיונית של "שמע קולנו". הוא הדגיש כי המקום נושא בעול שיקום הילדים לקויי השמיעה ועושה זאת בהצלחה כזו. אף מוסדות ותיקים יותר בארץ מבקשים ללמוד את שיטות השיקום של "שמע קולנו".

חברות ועסקים מהמובילים במשק הישראלי נתנו את ידם לאירוע של "שמע קולנו". חברת ווילי פוד, בנק לאומי, צ. לנדאו, טרה, שטיינר מכשירי שמיעה ומדטכניקה אורתופון השתתפו באירוע. מנהלי החברות ונציגיהן הבכירים הבטיחו את תרומתן הנכבדה לפעילות המרכז בשנה הקרובה.

האירוע השאיר רושם רב על המשתתפים. השלהבות שהציתו המשתתפים, הבעירו רצון משותף להמשיך להאיר לילדי "שמע קולנו" לאורך השנה כולה.

לגלרית תמונות מאירוע "מאירים את הדרך" לחץ כאן

 

תגיות:


השאר תגובה

תוכן תגובה